Menu

Bejcowanie i malowanie podłóg drewnianych

Grudzień 22, 2016 - Uncategorized
Bejcowanie i malowanie podłóg drewnianych

 
Drewno daje o wiele więcej możliwości niż inne metody wykończenia podłóg. Jest naturalnie piękne, trwałe, a także możliwe w renowacji. Co więcej, drewnianej podłodze można nadawać także różne kolory przez jej bejcowanie lub malowanie, dlatego można odmienić wtedy aranżację wnętrz bez konieczności kładzenia nowej podłogi i ponoszenia dużych kosztów.
 
Bejcować i malować można tylko odpowiednio przygotowane drewno, które nie będzie wykończone przez lakierowanie lub olejowanie. Można zakupić lite deski albo wycyklinować już zamontowane podłogi drewniane Warszawa jest jednym z miast, gdzie można skorzystać z takich usług. Farby i bejce stosuje się po to, aby zmienić kolorystykę podłogi. Dają one jednak zupełnie inny efekt wizualny, dlatego też warto poznać różnice między nimi.
 
Bejcowanie podłogi drewnianej
Bejca jest impregnatem przeznaczonym do barwienia drewna. Wnika w jego strukturę i pozwala na jego trwałe zabarwienie, ale zachowuje jednocześnie naturalny rysunek słojów. Oprócz zabarwienia podłogi drewnianej bejca pozwoli też na jej zakonserwowanie. Im więcej warstw bejcy się nałoży, tym ciemniejszy efekt można uzyskać – to wobec tego sposób na zmianę podłogi jasnej w ciemną. Po zakończeniu prac i wyschnięciu bejcy konieczne jest również odpowiednie wykończenie podłogi bejcowanej, na przykład przez jej polakierowanie lub pokrycie olejami.
 
Malowanie podłogi drewnianej
Drugim sposobem na zmianę koloru podłogi drewnianej jest jej pomalowanie. Farby powodują pokrycie drewna kryjącą powłoką, która powoduje, że naturalny rysunek drewna nie jest już widoczny. Obecnie bardzo często maluje się podłogi drewniane na kolor biały – wtedy można uzyskać podłogę wpisującą się w styl skandynawski. W sprzedaży znajdują się różne typy farb, na przykład wodorozcieńczalne, rozpuszczalnikowe. Dla uzyskania większej wytrzymałości zaleca się też stosowanie podkładów.
 
Jeżeli interesuje cię bejcowanie lub malowanie lub nowe podłogi drewniane Warszawa jest miastem, w którym można znaleźć wiele firm oferujących kompleksowe usługi w tym zakresie.
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *