Menu

Projekt ogrodu a trawa z rolki

Lipiec 25, 2017 - Uncategorized
Projekt ogrodu a trawa z rolki

 
Czy projekt ogrodu jest dla ciebie ważny? Jak wielką uwagę przykuwać do jakości wykorzystywanych roślin we własnym ogrodzie? Czy trawa w rolkach jest w stanie spełnić twoje oczekiwania względem jakości? Zobacz sam/a.
 
Projekty ogrodów nie są łatwym zadaniem dla osób niedoświadczonych. Ich stworzenie wymaga nie tylko wiedzy na temat roślin, czy danej gleby, ale również zmysłu estetyki i smaku. Oczywiście znajomość styli panujących w ogrodnictwie, jak równieżmożliwości8, nowoczesne techniki ogrodnictwa są również mile widziane.
 
Trawniki zakładane w tradycyjny sposób a trawa z rolki
Wiele osób decyduje się na samodzielnie urządzenie własnego ogródka. Wiąże się to przede wszystkim z mniejszymi nakładami finansowymi, które będą pomniejszone chociażby o kwoty, które trzeba by było zapłacić za usługę firmy ogrodniczej. Wynajęcie firm jest wielką wygoda, jednak dla przeciętnego Kowalskiego, są one zbyt drogie. Tak samo, jak tego typu usługi, tak też trawa z rolki jest uważana za luksusu. Oczywiście jest to droższa opcja od trawy w nasionkach, którą trzeba samodzielnie siać oraz pielęgnować, aby wyrosła i była odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, czy też zarazy itd.
 
Wybór trawy na trawniki
Oczywiście decydując się na sianie w klasyczny sposób trawy na wybranych połaciach ziemi trzeba wziąć pod uwagę również i to, że trawa zejdzie po tygodniu lub dwóch tygodniach i nie będzie od razu wyglądała ładnie i estetycznie. Najczęściej trawa wyrasta kępkami, pomimo tego, że staramy się ją siać równo. Dobrze przygotowana gleba pod sianie trawy, czy też pod trawę z rolek, to podstawa. Usunięcie korzeni innych roślin, kamyczków, śmieci jest bardzo istotne. Co więcej taką ziemię należy przekopać, zgrabić i udeptać. Wybierając klasyczny sposób a nie trawę tj. trawa z rolki warto jest zaopatrzyć się we włókninę – flizelinę, którą przykryjecie posianą trawę. Po co nam flizelina? Włóknina pomaga, na początku, w szybszym wzroście trawy na trawnikach. Co więcej dzięki temu zasiana trawa nie zmienia swojego położenia, jak również woda, którą podlewamy trawę utrzymuje się dłużej.